fbpx
Plecy

Nasza organizacja dołączyła do programu
Pajacyk: pomoc psychospołeczna!

  Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021 r. PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.

  Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli: zapewnić pomoc psychologiczną (grupową i indywidualną) dla osób z doświadczeniem uchodźczym, zorganizować dla nich zajęcia z języka angielskiego, polskiego, robotyki i programowania, jak również spotkania integracyjne. Udział w programie pozwala nam także na rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży poprzez zajęcia plastyczne oraz wspieranie ich zainteresowań sportowych dzięki zajęciom ruchowym.

   Kto zostanie objęty naszą pomocą? My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się uchodźcy z Ukrainy, głownie dzieci i młodzież wraz z rodzinami przybyła na teren powiatu jasielskiego w związku z konfliktem zbrojnym mającym miejsce w ich ojczyźnie. W spotkaniach integracyjnych będą brać udział także dzieci i młodzież pochodzenia polskiego w celu integracji społecznej, co pomoże wszystkim w zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu i sytuacji.

Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:

Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/

Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/

Z przyjemnością ogłaszamy Wam rozpoczęcie współpracy
z Fundacją PZU!

Projekt jest realizowany ze środków Fundacji PZU, dzięki której będziemy mogli nieść pomoc i radość jeszcze dalej i jeszcze głośniej!

Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU – Dziękujemy! Pomoc to moc!

Obserwujcie Nas i wyczekujcie szczegółów. Stay tuned! 

#FundacjaPZU #bliskoludzi #edukacja #pomoc #pomocspołeczna #integracja

Mamy przyjemność poinformować Was o rozpoczęciu współpracy
z Fundacją Edukacja dla Demokracji, przy wsparciu
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programy Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji

W ramach projektu “Pomocni Ukrainie”  , organizujemy rozmaite zajęcia dla naszych Podopiecznych. Nauka języka polskiego, angielskiego, zajęcia grupowe i wiele, wiele więcej! Śledźcie nas i bądźcie na bieżąco!