fbpx
Back

The war in Ukraine continues. Hundreds of thousands of people are suffering unimaginably. The whole world is turned upside down for them ...

Sytuacja na Ukrainie wciąż się zaostrza, rośnie też potrzeba pomocy — od pomocy w nagłych wypadkach na miejscu, po wsparcie dla osób uciekających do sąsiednich krajów. W Polsce przebywa już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy. To ogromna, wciąż wzrastająca liczba. Setki tysięcy ludzkich istnień potrzebuje naszej i Waszej pomocy. Jako Fundacja NABU chcemy zapewnić wsparcie zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym. Za wszelką cenę chcemy, by nasi wschodni bracia poczuli się objęci opieką.

EDUCATION

W naszym programie pomocy uchodźcom chcemy skupić się głównie na edukacji i asymilacji dzieci oraz młodzieży. Naszym priorytetem jest nauczanie komunikacyjne języka polskiego, by nasi podopieczni jak najszybciej mogli swobodnie porozumiewać się w naszym języku. Ponadto w naszej Fundacji prowadzimy zajęcia przez zabawę z języka angielskiego, zatem oferujemy zarówno:
– warsztaty językowe: z języka polskiego jak i języka angielskiego

INTEGRATION

Wojenna rzeczywistość odciska na dziecięcej psychice ogromne piętno. Dokładamy wszelkich starań, by umilić pobyt w Polsce najmłodszym uchodźcom, oderwać od złych myśli i tym samym zadbać o ich kondycję psychiczną. Zorganizowane zostaną spotkania dzieci miejscowych wraz z dziećmi z Ukrainy w celu ich dalszej łatwiejszej adaptacji w Polsce.  Spotkania dla najmłodszych dzieci będą organizowane w zasadzie na tle zabawy, aby wzbudzić w nich więcej pozytywnych emocji, a mamie dać czas dla siebie i ewentualnego poszukiwania pracy. Dlatego też organizujemy:
– różnego rodzaju aktywności ruchowe oraz spotkania integracyjne z rówieśnikami.

PSYCHOLOGICAL SUPPORT

Tysiące ludzi przekraczających granicę jest w tragicznej kondycji psychicznej. Rozstanie z bliskimi (np. z tatą, który został, by walczyć w obronie kraju), porzucenie swojego dobytku życiowego, brak pewności jutra i strach o najbliższych to tylko kropla w morzu problemów. W takich sytuacjach oparcie psychiczne jest niemal najważniejsze. Rozmowa z psychologiem może pomóc w odzyskaniu spokoju ducha, dlatego oferujemy też:
– pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Ponadto zbieramy spotkania komunikacyjne Ukraińców, aby zorganizować ich znajomość, ewentualną komunikację w środowisku, określić umiejętności i ewentualnie pomóc w znalezieniu dalszej pracy.

LEGAL SUPPORT

Chcemy zapewnić także wsparcie prawne dla obywateli Ukrainy, pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów, listów czy formularzy. Pomagamy również w znalezieniu nowego domu oraz służymy pomocną ręką w poszukiwaniu nowej pracy.
– oferujemy pomoc i konsultacje prawne, przygotowanie dokumentów oraz opracowanie CV w języku polskim.
– pomoc prawną (dot. oficjalnej rejestracji  pobytu Ukraińców w Polsce, wszelkiego rodzaju pomocy prawnej tutejszej, pomoc w procedurach konsularnych w przypadku decyzji o przeprowadzce do innego kraju

VOLUNTEERING

Dear Friends!
Several volunteers from Ukraine have already volunteered to support us. They will be happy to help you and advise you on urgent matters if needed.
You are not alone!

JOIN US

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz ogrom zapału i chęci samorozwoju oraz pragniesz wraz z nami nieść pomoc potrzebującym osobom, możesz zostać naszym wolontariuszem. To bardzo proste – kliknij TUTAJ.
W szczególności potrzebujemy PSYCHOLOGÓW oraz TERAPEUTÓW!

Help for the Ukraine

Start
już
14.02.2022r.