fbpx
Back

Війна в Україні триває. Сотні тисяч людей страждають неймовірно. Для них весь світ перевернувся...

Sytuacja na Ukrainie wciąż się zaostrza, rośnie też potrzeba pomocy — od pomocy w nagłych wypadkach na miejscu, po wsparcie dla osób uciekających do sąsiednich krajów. W Polsce przebywa już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy. To ogromna, wciąż wzrastająca liczba. Setki tysięcy ludzkich istnień potrzebuje naszej i Waszej pomocy. Jako Fundacja NABU chcemy zapewnić wsparcie zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym. Za wszelką cenę chcemy, by nasi wschodni bracia poczuli się objęci opieką.

ОСВІТА

W naszym programie pomocy uchodźcom chcemy skupić się głównie na edukacji i asymilacji dzieci oraz młodzieży. Naszym priorytetem jest nauczanie komunikacyjne języka polskiego, by nasi podopieczni jak najszybciej mogli swobodnie porozumiewać się w naszym języku. Ponadto w naszej Fundacji prowadzimy zajęcia przez zabawę z języka angielskiego, zatem oferujemy zarówno:
– warsztaty językowe: z języka polskiego jak i języka angielskiego

ІНТЕГРАЦІЯ

Wojenna rzeczywistość odciska na dziecięcej psychice ogromne piętno. Dokładamy wszelkich starań, by umilić pobyt w Polsce najmłodszym uchodźcom, oderwać od złych myśli i tym samym zadbać o ich kondycję psychiczną. Zorganizowane zostaną spotkania dzieci miejscowych wraz z dziećmi z Ukrainy w celu ich dalszej łatwiejszej adaptacji w Polsce.  Spotkania dla najmłodszych dzieci będą organizowane w zasadzie na tle zabawy, aby wzbudzić w nich więcej pozytywnych emocji, a mamie dać czas dla siebie i ewentualnego poszukiwania pracy. Dlatego też organizujemy:
– różnego rodzaju aktywności ruchowe oraz spotkania integracyjne z rówieśnikami.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Tysiące ludzi przekraczających granicę jest w tragicznej kondycji psychicznej. Rozstanie z bliskimi (np. z tatą, który został, by walczyć w obronie kraju), porzucenie swojego dobytku życiowego, brak pewności jutra i strach o najbliższych to tylko kropla w morzu problemów. W takich sytuacjach oparcie psychiczne jest niemal najważniejsze. Rozmowa z psychologiem może pomóc w odzyskaniu spokoju ducha, dlatego oferujemy też:
– pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Ponadto zbieramy spotkania komunikacyjne Ukraińców, aby zorganizować ich znajomość, ewentualną komunikację w środowisku, określić umiejętności i ewentualnie pomóc w znalezieniu dalszej pracy.

ЮРИДИЧНА ПІДТРИМКА

Chcemy zapewnić także wsparcie prawne dla obywateli Ukrainy, pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów, listów czy formularzy. Pomagamy również w znalezieniu nowego domu oraz służymy pomocną ręką w poszukiwaniu nowej pracy.
– oferujemy pomoc i konsultacje prawne, przygotowanie dokumentów oraz opracowanie CV w języku polskim.
– pomoc prawną (dot. oficjalnej rejestracji  pobytu Ukraińców w Polsce, wszelkiego rodzaju pomocy prawnej tutejszej, pomoc w procedurach konsularnych w przypadku decyzji o przeprowadzce do innego kraju

ВОЛОНТЕРСТВО

Дорогі друзі!
Кілька волонтерів з України вже зголосилися підтримати нас. Вони з радістю допоможуть вам і проконсультують з невідкладних питань, якщо це необхідно.
Ти не самотній!

ПРИЄДНАЙСЯ ДО НАС

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz ogrom zapału i chęci samorozwoju oraz pragniesz wraz z nami nieść pomoc potrzebującym osobom, możesz zostać naszym wolontariuszem. To bardzo proste – kliknij TUTAJ.
W szczególności potrzebujemy PSYCHOLOGÓW oraz TERAPEUTÓW!

Допомога Україні

Start
już
14.02.2022r.